september 2012: neuroloog J. Trip

IMG-20220921-WA0000.jpgdonderdag 29 september 2022 14:27

Verslag van het bezoek van dr. Jeroen Trip, neuroloog Isala-ziekenhuis.

Jeroen Trip hield eerst een inleiding over de oorzaken en gevolgen van de ziekte van parkinson.

Daarna ging hij in op de medicamenteuse behandelingen en de eindigheid daarvan. Wanneer de bijwerkingen van de medicijnen de goede bedoelingen van de medicijnen overschreiden, zijn er nog alternatieven voorhanden. Zo zijn daar:

  • de diepe-hersenstimulatie (DBS), waarbij hele dunne electroden diep in de hersenen worden ingebracht ,
  • continue infusie van de medicatie via de darm (LCIG) waarbij de maag, die een onregelmatige afgifte geeft aan de darmen, wordt omzeild,
  • de apomordine-pen, waarbij men zichzelf   door eeen kleine injectie met apomorfine te geven uit de zgn. OFF periode kan helpen
  • en dmv. continue onderhuidseinfusie van apomorfine

Enkele bezoekers van het parkinsonCafé konden hun eigen ervaringen over deze behandelingen, zowel positief, als negatief delen .

Zo'n 50 bezoekers van het parkinsonCafé gaven hun waardering voor deze informatieve avond dmv. een gulle gift in de donatieboxen.

« Terug

Archief > 2022 > september

Terug naar boven