| Nieuwsflits 12 december 2024 Geachte heer Vonk,
In deze nieuwsflits leest u over de volgende onderwerpen:
- Vrijwilligersvacature: secretaris bestuur Parkinson Vereniging
- Wegwijzer helpt bij kiezen zorgverzekering
- Mensen met een aandoening aan het werk houden loont, maar gebeurt nog te weinig
- Dopaminereductietherapie
- Nieuws van ProPark
- De maatschappelijke kosten van parkinson
Blijf ook op de hoogte via onze website en sociale media! | | | | Vrijwilligersvacature: secretaris bestuur Parkinson Vereniging De Parkinson Vereniging is een middelgrote patiëntenvereniging voor mensen met de ziekte van Parkinson of een parkinsonisme en hun naasten. De vereniging, die gevestigd is te Bunnik, telt ruim 10.000 leden. Hiervan zetten ruim 600 mensen zich in als vrijwilliger. Ook het bestuur bestaat uit vrijwilligers. Vanwege het aanstaande vertrek van de voorzitter is de Parkinson Vereniging op zoek naar een secretaris voor het bestuur van de Parkinson Vereniging. | | | | | Wegwijzer helpt bij kiezen zorgverzekering Het overstapseizoen van de zorgverzekeringen is weer begonnen. Iedereen heeft de afgelopen weken een nieuw polisaanbod van de zorgverzekeraar in de bus gekregen en heeft nu tot januari om te beslissen wel of niet te wisselen van zorgverzekering of verzekeraar. Opzeggen van de huidige polis kan tot 1 januari, overstappen naar een andere verzekeraar kan tot 1 februari.
Maar waar moet je op letten als je een nieuwe zorgverzekering kiest? | | | | | Mensen met een aandoening aan het werk houden loont, maar gebeurt nog te weinig Al drie jaar biedt het Expertiseplatform Parkinson en Werk steun aan lotgenoten door informatie, een helpdesk en workshops. Werken met Parkinson is waardevol, maar kent uitdagingen. Uit onderzoek blijkt dat inclusieve werkplekken lonen, maar nog niet genoeg werkgevers benutten deze kans. Zeker in tijden van personeelstekort een gemiste kans! | | | | | Dopaminereductietherapie Levodopa is een succesvol parkinsonmedicijn, dat een tekort aan dopamine in het brein aanvult en de klachten vermindert. Al in de vorige eeuw waren er discussies over schadelijke effecten die zouden kunnen optreden wanneer er te veel dopamine wordt aangemaakt. Dat zou er dan toe kunnen leiden dat het gebruik van levodopa weliswaar de klachten vermindert maar tegelijkertijd het ziekteproces versnelt. Inmiddels is dit uitgebreid onderzocht met behulp van proefpersonen. Resultaat: het tijdstip waarop met levodopa begonnen wordt heeft geen effect op het ziekteverloop. Het is daarom verstandig om zo vroeg mogelijk met levodopa te starten. Toch verscheen er onlangs een publicatie waarin werd gesuggereerd dat het verminderen van de dopamineproductie het ziekteproces wellicht zou kunnen remmen. Een verrassend en provocerend voorstel. | | | | | Nieuws van ProPark Er gebeurt een hoop binnen het ProPark onderzoek en daarom kan het ProPark-team met veel plezier weer nieuws delen. 2024 is het laatste jaar waarin de onderzoekers nieuwe deelnemers verwelkomen binnen de ProPark studie en dus de laatste kans om deel te nemen aan ProPark. | | | | | De maatschappelijke kosten van parkinson Onderzoek naar de kosten van Parkinson richt zich meestal alleen op zorgkosten. Maar volgens literatuuronderzoek van Anke Wijers (Zuyderland Medisch Centrum) en haar collega’s van de Universiteit van Maastricht, maken zorgkosten slechts de helft van de totale kosten uit. Zij analyseerden zeventien studies waarin, naast zorgkosten, ook andere kosten werden meegenomen. Deze extra kosten hebben betrekking op zowel mensen met Parkinson als hun naasten. Benieuwd naar het gehele artikel? | | | | | Hartelijk dank voor uw lidmaatschap! Door uw bijdrage worden activiteiten voor mensen met de ziekte van Parkinson(ismen) mogelijk gemaakt. Hoe meer leden onze vereniging heeft, hoe groter onze slagkracht is op het gebied van belangenbehartiging, informatievoorziening en het regelen van ontmoetingen met gelijkgestemden.
Samen staan we sterker! Breng een Lid-Maat-schap aan en draag hiermee een steentje bij! Ja, ik help mee en maak een Lid-Maatje aan voor € 25,- per jaar!
| | | |